A Carhartt talán napjainkban éli legnépszerűbb időszakát. Szinte minden divatot kedvelő ember számára ismerős cimbora lett, ha megbízható nadrágot vagy más ruhaneműt szeretne.

E márka ugyanis a minőséget és a tartósságot hivatott jelképezni. Azt hinnéd, hogy csak manapság lett felkapott és megbecsült, de nagyon nem. (Nadrág)öveket becsatolni, időutazásra fel!

Kép: Hypebeast.com

A Carhartt az egyik legöregebb, önmagához hű, vagy legalábbis erre törekvő márka a világon. Carhartt Hamilton, egy vállalkozó szellemű szabó ember volt, ki 1889-ben alapította meg öltözködési vállalatát Detoridban, Michigani államban. Szlogenje: „True to this”, mely annyit tesz a mai értelemben, hogy „hű magához”, mivel a márka legelején is a minőségen és megbízhatóságon volt a hangsúly. Erre fektette a márka az alapköveit, és –  legalábbis papíron –  nem szeretne tágítani ettől.

Forrás: Heddels.com

Idős márka révén a Carhartt az első világháborúból sem maradt ki. Háborús időszakban általában minden erre hasznosítható cég átáll hadi aktivitásra. Több millió amerikai katona életét menthették meg a márka felszerelései. Így jogosan állíthatjuk, hogy egy olyan márkanévről van szó, amely kiállta az idő próbáját, és kihívásainak is megfelelt. Erről az esetről a cég nem igazán nyilatkozik, csupán egy rövid reklámfilmben kapunk tudomást az esetről „92 Unpredictable Days Of Spring” címmel.

A két világégés közötti Amerikában sem tétlenkedett, mivel munkások százai viselték bizonyítottan a márka overáljait,  melyek összetétele és anyaghasználata állítólag napjainkban sem változott. Így részben az Empire State buldinget is ennek a névnek köszönhetjük.

Forrás: Beyond Retro Wholesale.com

Ismét ugrunk pár évet az 1980-as évek végéig. Ebben az időszakban ugyanis elképesztően megnőtt a kereslet Los Angelesben és környékén egy bizonyos cikkre:

A Carhartt Detroit dzsekire. Ennek a kabátnak nagyon sok jó tulajdonsága volt, mely hasznosnak bizonyult  az éjszakai élet enyhén illegális tevékenységeiben. Meleget tartott, illetve zsebeinek köszönhetően népszerű lett az éjszakai élet arcai számára. Ekkortól számíthatjuk, hogy a Carhartt szerepet játszott, és említést nyert 90-es 80-as évek popkulturális világában.

Kép: Pinterest.com

De manapság…

Manapság a Carhartt egyáltalán nem csak munkaruhaként szerepel az emberek ruhatárában. Nemes egyszerűséggel a márka kettévált 1994-ben; elindította a WIP azaz  a Work in Progress arculatát, mely inkább a streetwear és az utcai használat mentén próbálja az emberek figyelmét elnyerni. Sajnos ez alapján enyhén gyatrább minőséggél állunk szemben, míg a Carhartt szimplán munkaruhának szánt termékei mint ár mint minőség szempontjából sokkal inkább megállják a helyüket.

A Carhartt sosem volt egy elfeledett márka, csupán gyakran háttérbe szorult figyelem szempontjából;  szinte minden évtizedben az emberek megtalálták felhasználási módját: napjainkban inkább a divat szempontjából, míg régen inkább felhasználhatósága és tartóssága miatt ismerték és szerették ezt a márkát.

A Carhartt esetében nyugodtan kijelenthetjük: az anyag nem veszett el, csak átalakult.